کاربرد سکوت در ارتباطات

کاربرد سکوت در ارتباطات

توانایی سکوت کردن یک مهارت پیشرفته شنیداری است .حتی شنوندگان ماهر تحمل سکوت کوتاه مدت را ندارند ،و هنگام سکوت عذاب می کشند ،بنابراین حتی به دیگران اجازه فکر کردن هم نمی دهند .اگر شخص گوینده عصبانی باشد ،سکوت می تواند باعث آرامش و تمرکز افکارش شود.کاربرد سکوت در ارتباطات ابزار مفیدی در مذاکرات تلقی می گردد و بر کیفیت ارتباط با دیگران تاثیر زیادی می گذارد. یکی از مهم ترین بخش های هر گفتگو نیز سکوت کردن است.

در فرآیند ارتباطات انسانی ، سکوت به شیوه های زیادی مورد استفاده قرار می گیرد .بی تردید شما این عبارت ها زیاد شنیده اید “سکوت طلایی است” ،”اگر حرف جالبی برای گفتن ندارید ،پس بهتر است اصلا چیزی نگویید “.

سکوت می تواند در روابط میان فردی فاصله ایجاد کند . گاهی اوقات مایلیم بین خود و کسانی که پیرامون ما هستند فاصله ایجاد کنیم،اگرچه ممکن است به لحاظ فیزیکی خود را کنار بکشیم ،اما با ساکت ماندن ، یک فاصله روانی به وجود می آوریم.

در بیشتر اوقات سکوت برای فردی که می خواهد افکارش را متمرکز کند ،ضروری است . سکوت برای تغییر رفتار مخاطب نیز استفاده می شود.والدین در طول زندگی شان از رفتار خاموش در مقابل فرزندانشان بهره می گیرند تا به آنها درست رفتار کردن را بیاموزند

سکوت می تواند بر اصل موضوع گفتار حالت تاکیدی ببخشد و یا بخشی از آن را برجسته تر کند . مکث کردن قبل یا بعد از یک حرف تکان دهنده است.در گفتار معنای قابل ملاحظه ای به سخن می بخشد .مثلا برخی از مردم نه به نشانه مخالفت با کسی،بلکه برای حمایت از او با جلب رضایت از وی ، به راحتی سکوت اختیار می کنند.

کاربرد سکوت در ارتباطات

 

سکوت می تواند نشانه کدورت یا خصومت باشد

کناره گیری ،مانع تراشی،لب گزیدن، بی توجهی در سکوت راه هایی است که بعضی از افراد  در شرایط مختلف برای کنترل خشم خود به کار می گیرند . چنین سکوتی می تواند همراه با احساسات بد و منفی و نشان دهنده عصبانیت از شخص دیگری نیز باشد.

سکوت می تواند نشان دهنده اختلاف باشد

در اغلب اوقات سکوت نمی تواند ناشی از بی تفاوتی باشد بلکه گاهی نشان می دهد که فرد دارای هیجان های منفی است .وقتی ما خشم ،ترس یا ناکامی را تجربه می کنیم فکرمان از کار می افتد ، قادر به حرف زدن نمی باشیم ، از کوره در می رویم و نمی توانیم کلمات مناسبی برای به زبان آوردن پیدا کنیم و زبان مان بند می آید. درون بعضی از افراد ،لبریز از ای ن هیجان هاست و نمی توانند در زمان مشخص اکنش مناسبی نشان دهند.

سکوت می تواند نشان دهنده ترس و هراس باشد

گاهی اوقات وقتی به حرف های کسی گوش می دهیم یا مطالبی را از شخصی میشنویم  دچار حیرت می شویم ،گوش دادن به حرف های یک فرد درباره حوادث ترسناک و یا شادی بخش ،اغلب انسان را مبهوت می کند و اراده ی حرف زدن را از شخص می گیرد مانند بیان فوران یک آتش فشان عظیم و یا یک غروب غم انگیز . اگرچه به هنگام گوش دادن به چنین حوادثی ممکن است کلماتی مانند “آه چه وحشتناک است” را بیان کنیم اما در ادامه سکوت می کنیم.

سکوت نشان دهنده احترام است

در بعضی از فرهنگ ها سکوت نشان دهنده ی احترام است .نه تنها احترام را با سکوت نشان می دهیم بلکه آنهایی که دارای قدرت و نفوذ هستند نیز اغلب برای جلب احترام دیگران حین صحبت ،گاهی با سکوت مکث ایجاد می کنند .

سکوت یک جوان در مقابل یک فرد مسن تر یا مرئوس در مقابل رئیس نشانه ی احترام است.

سکوت می تواند نشان دهنده بی احترامی باشد

عدم واکنش مناسب و پاسخگویی به یک فرد ، روشی برای نادیده گرفتن و بی احترامی به او می باشد و این واکنش می تواند در شخص کدورت و ناراحتی ایجاد کند

سکوت می تواند فضایی برای گوش دادن فراهم سازد

وقتی شما به طور کامل به حرف های کسی گوش می دهید ، فضای باز را برای آن شخص  به وجود می آورید تا راحت تر بتواند با شما صحبت و ارتباط برقرار کند . شنوندگان ماهر به خوبی می دانند چه طور این مهارت را انجام دهند .به وسیله گوش دادن و آزادی عمل به گوینده می توان افکار و احساسات را از طریق ارتباط غیر کلامی انتقال داد.

کاربرد سکوت در ارتباطات

این نکته که چه طور سکوت را در گفتگوها مدیریت کنید، بخش مهمی از هوش هیجانی است. ارتباطگران موفق، میدانند چه موقع باید سکوت کنند که مفید باشد. آنان با سکوت، تحت فشار قرار نگرفته و تظاهر به سکوت نیز نمیکنند. آنان از سکوت به عنوان احترام به دیگران استفاده میکنند، به خوبی می توانند سکوت دیگران را تفسیر کنند و در سایر فرهنگها، می دانند سکوت را چگونه به کارگیرند . با دقت و وسواس از کاربرد سکوت در ارتباطات استفاده میکنند  و در موقعیت های مناسب به کار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *