مراح واردات کالا به روش پرداخت نقدی

مراحل واردات کالا

در بازرگانی خارجی، روش های پرداخت بین المللی مختلفی وحود دارد. با توجه به نوع مراحل واردات کالا این روش های متفاوت است. همچنین نوع رابطه بین خریدار و فروشنده نیز روی روش پرداخت موثر است.

پرداخت های بین المللی در مراحل واردات کالا

در پرداخت به روش حساب باز، فروشنده ۶۰ روز پس از ارسال مدارک برای خریدار، وجه کالا را دریافت می کند. طبیعی است در چنین شرایطی باید به خریدار اطمینان کامل داشته باشد.

در پرداخت نقدی، خریدار در ابتدا ۱۰-۳۰ درصد (معمولا ۳۰ درصد) از وجه کالا را به حساب فروشنده واریز می کند. گاهی اوقات نیز فروشنده درخواست واریز کل وجه را قبل از شروع به کار می کند. در مراحل واردات کالا به روش پرداخت نقدی، خریدار باید از اعتبار فرشنده بطور کامل مطلع باشد.

دیگر پرداخت های بین المللی در مراحل واردات کالا

روش های پرداخت بین المللی دیگری نیز وجود دارد. با توجه به نوع مراحل واردات کالا و رابطه بین خریدار و فروشنده متفاوت است. این روش ها عبارتند از:
پرداخت به روش اعتبار اسنادی
پرداخت به روش برات وصولی یا برات اسنادی
پرداخت های الکترونیکی
و …
در فیلم آموزشی «انواع روش های پرداخت بین المللی» در مورد انواع پرداخت های بین المللی صحبت کرده ایم.

در مورد فیلم آموزشی مراحل واردات کالا به روش پرداخت نقدی

در این فیلم آموزشی به طور اختصاصی به آموزش قدم به قدم مراحل واردات کالا به روش پرداخت نقدی می پردازیم. در این آموزش طی ۴۹ مرحله فروشنده مورد نظرمان را پیدا می کنیم، پیش فاکتور را از او دریافت می کنیم و پس از انجام مراحل مربوطه، کالا را از گمرک ترخیص می کنیم. (در این آموزش مراحل ترخیص کالا را آموزش نداده ایم. این آموزش به صورت اختصاصی در بخش دیگر ی ارائه می شود)

مراحل واردات کالا

۴۵ دقیقه فیلم آموزشی + فایل صوتی + جزوه آموزشی

سر فصل آموزش مراحل واردات کالا به روش پرداخت نقدی

سرفصل خاصی در این آموزش مشاهده نمی شود. طی ۴۹ مرحله توضیح می دهیم که برای واردات کالا به روش نقدی به ترتیب چه مراحلی باید طی شود. همچنین نکات امنیتی و تجربی فراوانی نیز وجود دارد که در بین هر کدام از مراحل واردات کالا بطور کامل توضیح می دهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *