راهنمای دریافت کارت بازرگانی

دریافت کارت بازرگانی

یک تاجر، برای صادرات و یا واردات کالا نیاز به دریافت کارت بازرگانی دارد. واردکننده پس از دریافت پروفرما اینویس از فروشنده، برای ثبت سفارش باید کارت بازرگانی داشته باشد. صادرکننده نیز برای صادرات کالا و ترخیص کالا از گمرک مبدا نیاز به کارت بازرگانی دارد.

دقت کنید دوست من، اگر قصد دارید بصورت بلند مدت تجارت خود را آغاز کنید، کارت بازرگانی تهیه کنید. در غیر اینصورت بهتر است ثبت سفارش و یا فعالیت های صادراتی خود را به یک شرکت بازرگانی بسپارید. همچنین اگر هنوز نمی دانید که قطعا می خواهید واردات و یا صادرات انجام دهید، برای دفعات اول از شرکت های بازرگانی کمک بگیرید. دراینگونه موارد نیاز به دریافت کارت بازرگانی نیست.

دریافت کارت بازرگانی بصورت حقیقی و حقوقی امکان پذیر است. برای هر کدام از اشخاص حقیقی و حقوقی نیز شرایط خاصی دارد. بعضی از این شرایط برای هر دو آن ها مشترک است.

در این فیلم آموزشی توضیح داده ایم که برای دریافت کارت بازرگانی چه شرایطی باید داشته باشید. همچنین قدم به قدم توضیح داده ایم که  به کدام ارگان ها باید مراجعه کنید تا کارت بازرگانی خود را دریافت کنید.

دریافت کارت بازرگانی

یکی دیگر از مسائل مهم در مورد کارت بازرگانی اجاره دادن آن به افراد دیگر است. متاسفانه بسیار از افراد به دلیل عدم اطلاع از قوانین کارت بازرگانی، تنها در مقابل مبلغ اندکی اقدام به اجاره کارت بازرگانی خود می کنند. افراد سودجویی که کارت بازرگانی را اجاره می کنند با نوشتن جملاتی در قرارداد، خود را از پرداخت مالیات های کارت بازرگانی بری می کنند.

در فیلم آموزشی راهنمای دریافت کارت بازرگانی بطور کامل در مورد تمام نکات مربوط به اجاره کارت بازرگانی توضیح داده ایم.

کارت بازرگانی برنزی، کارت بازرگانی نقره و کارت بازرگانی طلایی نیز یکی از مباحثی است که در فیلم آموزشی دریافت کات بازگانی در مورد آن صحبت می کنیم.

 

سرفصل های فیلم آموزشی دریافت کارت بازرگانی

کارت بازرگانی چیست و توسط چه ارگان هایی صادر می شود

شرایط گرفتن کارت بازرگانی اشخاص حقوقی

شرایط گرفتن کارت بازرگانی حقیقی ایرانی و غیر ایرانی

مدارک مربوط به دریافت کارت برای اشخاص حقوقی

مدارک مربوط به دریافت کارت برای اشخاص حقیقی

مزایای کارت های بازرگانی حقیقی و حقوقی نسبت به یکدیگر

اقدامات لازم قبل از دریافت کارت

شرایط تمدید کارت بازرگانی

موارد معافیت از داشتن کارت بازرگانی

موارد استفاده از کارت بازرگانی

عوارض و مالیات هایی که توسط دولت از کارت بازرگانی دریافت می شود

واگذاری کارت بازرگانی به دیگران و نکات بسیار مهم در مودر اجاره کارت بازرگانی

رتبه بندی کارت های بازرگانی


آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی

۴۵ دقیقه فیلم آموزشی

 

دوست عزیز، اگر ادامه مطلب و یا لینک های دانلود قابل مشاهده نیست، شما عضو CIP سایت نیستید. برای عضویت CIP و بهرمندی از مطالب و خدمات ویژه تجاری مدیر ام بی ای، روی لینک زیر کیک کنید. در صورتی که قبلا عضو شده اید، از طریق فرم ورود در ستون سمت راست، وارد شوید.

[wcm_restrict plans="cip"]

دانلود فایل صوتی به همراه جزوه آموزشی با حجم ۱۵ مگابایت

دانلود فایل تصویری با حجم ۱۴۳ مگابایت

[/wcm_restrict]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *