راهنمای دریافت پروفرما اینویس

پروفرما اینویس

بعد از عملیات سورسینگ (منبع یابی) و پیدا کردن تامین کننده مناسب با توجه به آموزش های مطرح شده در «مراحل اولیه واردات کالا» نوبت به دریافت پیش فاکتور (پروفرما اینویس) می رسد.

۰۲-proforma-ivoice-21-10-95

در این آموزش توضیح داده ایم که برای دریافت پروفرما اینویس باید فروشنده و خریدار به توافق کامل رسیده باشند. این توافق می تواند در قالب مکاتبات تجاری یا مذاکرات تجاری انجام شود. در فایل آموزشی «نمونه واقعی مکاتبات بازرگانی به زبان انگلیسی» بطور کامل توضیح داده ایم. قبل از دریافت پروفرما اینویس چه اطلاعاتی باید بین خریدار و فروشنده منتقل شود.

پس از آن در مورد وظایف فرعی فروشنده و خریدار صحبت کرده ایم. در کنار وظایف فرعی، خریدار و فروشنده وظایف اصلی نیز دارند که باید به آن عمل کنند. در آموزش «راهنمای دریافت پروفرما اینویس» بطور کامل در مورد این وظایف صحبت کرده ایم.

قسمت آخر و مهمترین بخش این آموزش است و ۹۰ درصد آن را در بر گرفته در مورد پارامترهای اصلی مندرج در پیش فاکتور صحبت کرده ایم. اینکه شرایط پیش فاکتور چطور باید باشد. فروشنده چه مواردی را باید در پروفرما اینویس ذکر کند. خریدار برای دریافت پروفرما اینویس چه مواردی را باید رعایت کند. به چه پارامترهایی باید توجه کند.

دیدن این فیلم آموزشی «راهنمای دریافت پروفرما اینویس» را به تمام افرادی که قصد واردات کالا دارند توصیه می کنیم. از آنجایی که یکی  از مهمترین مراحل واردات کالا، دریافت پیش فاکتور است، حتما باید به این قسمت از تجارت خود اهمیت زیادی دهند و به تمام پارامترهای مندرج در پیش فاکتور مسلط شوند.

از طرف دیگر اگر شما قصد صادرات دارید، می بایست با تمام پارامترهای موجود در پیش فاکتور و نحوه صدور پیش فاکتور آشنا باشید. در صورتی که پروفرما اینویس استاندارد برای فروشنده ارسال کنید، اعتماد او را جلب خواهید کرد. این مورد باعث می شود که در مواردی که بین خریدار و فروشنده اختلاف ایجاد شود، با وجود چنین پروفرمایی، مشکلات بسیار راحت تر رفع خواهند شد.

 

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی

۴۵ دقیقه فیلم آموزشی

سرفصل های «راهنمای دریافت پروفرما اینوویس»

اهمیت پروفرما اینویس در معاملات بازرگانی

وظایف فرعی خریدار و فروشنده در معاملات بازرگانی

وظایف اصلی خریدار و فروشنده در معاملات بازرگانی

پارامترهای اصلی مندرج در پیش فاکتور

دوست عزیز، اگر ادامه مطلب و یا لینک های دانلود قابل مشاهده نیست، شما عضو CIP سایت نیستید. برای عضویت CIP و بهرمندی از مطالب و خدمات ویژه تجاری مدیر ام بی ای، روی لینک زیر کیک کنید. در صورتی که قبلا عضو شده اید، از طریق فرم ورود در ستون سمت راست، وارد شوید.

[wcm_restrict plans="cip"]

 دانلود آموزش تصویری با حجم ۱۲۲ مگابایت

[/wcm_restrict]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *