اینکوترمز به زبان ساده

اینکوترمز

یکی از مواردی که در بازرگانی خارجی بیشتر به آن پرداخته می شود، بحث اینکوترمز است. اینکوترمز مجموعه اصطلاحات بازرگانی است که وظایف خریدار و فروشنده را از نظر نوع تحویل کالا مشخص می کند.

اینکوترمز یکی از ابزارهای اصلی در تجارت بین الملل محسوب می شود. خریدار و فروشنده با توجه یه این اصطلاحات، با یکدیگر به توافق می رسند و وظایفشان مشخص می شود.

تاریخچه اینکوترمز

اصطلاحات اینکوترمز اولین بار توسط ICC در سال ۱۹۲۳ تدوین شد. تعداد این اصطلاحات در ابتدا ۶ عدد بود. چندین ویرایش از سال ۱۹۲۳ تا ۲۰۰۰ روی این اصطلاحات ایجاد و این اصطلاحات در سال ۲۰۰۰ به ۱۳ اصطلاح رسید. در سال ۲۰۰۰ آخرین ویرایش روی این اصطلاحات اعمال شد و تعداد آن ها از ۱۳ به ۱۱ کاهش یافت.

هنوز دیده می شود که برخی از تجار و بازرگانان از تعدادی از اصطلاحات اینکوترمز ۲۰۰۰ استفاده می کنند. به همین دلیل در این آموزش علاوه بر اصطلاحات ۲۰۱۰، اصطلاحات ۲۰۰۰ را نیز توضیح داده ایم.

اصطلاحات اینکوترمز

از ۱۱ اصطلاح که در سال ۲۰۱۰ تدوین شد، ۴ اصطلاح آن مخصوص حمل و نقل دریایی و آبراه داخلی و ۷ تای آن برای تمام زنجیره های حمل و نقل است.

FAS,FOB,CFR,CIF تنها برای حمل با کشتی به کار می روند و EXW,FCA,CPT,CIP,DAP,DAT,DDP برای تمام زنجیره های حمل مورد استفاده قرار می گیرند.

مهمترین پارامترهایی که باید در مورد هر کدام از این اصطلاحات بدانید، مکان تحویل کالا، هزینه هایی که به عهده هر کدام از طرفین و نحوه انتقال ریسک است.

اینکوترمز

یکی از چالش هایی که فعالان حوزه واردات و صادارت دارند این است که نمی توانند به همه این اصطلاحات مسلط شوند. حقیقت این است که یادگیری و تسلط به این اصطلاحات کار مشکلی نیست و به نظر من ایراد از نحوه آموزش آن است. در این آموزش ما طوری مطالب را بیان می کنیم که آنقدر تکرار می شوند که در پایان آموزش شما بطور کامل به این اصطلاحات و تمام نکات مربوط به آن مسلط خواهید شد.

اصطلاحات اینکوترمز از ابتدایی ترین مرحله بازرگانی خارجی یعنی دریافت پیش فاکتور تا آخرین بخش یعنی تحویل کالا کاربرد دارد.

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی

۷۵ دقیقه فیلم آموزشی + فایل صوتی + جزوه آموزشی

 

سرفصل های دوره آموزشی اینکوترمز

مکان های تحویل هر کدام از اصطلاحات

نحوه انتقال ریسک در هر کدام از اصطلاحات

هزینه هایی که در هر کدام از صطلاحات به عهده خریدرا و فروشنده است

انواع FOB در حمل نقل بین المللی

آموزش کامل اصطلاحات ۲۰۰۰

مقایسه تمامی اصطلاحات با یکدیگر به منظور تسلط بیشتر دانشجو به مباحث

اصطلاحات متداول در اینکوترمز

دوست عزیز، اگر ادامه مطلب و یا لینک های دانلود قابل مشاهده نیست، شما عضو CIP سایت نیستید. برای عضویت CIP و بهرمندی از مطالب و خدمات ویژه تجاری مدیر ام بی ای، روی لینک زیر کیک کنید. در صورتی که قبلا عضو شده اید، از طریق فرم ورود در ستون سمت راست، وارد شوید.

[wcm_restrict plans="cip"]

دانلود بخش اول فیلم با حجم ۱۱۵ مگابایت

دانلود بخش دوم فیلم با حجم ۲۳۰ مگابایت

دانلود فایل صوتی و جزوه آموزشی با حجم ۲۴ مگابایت

[/wcm_restrict]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *